Artur Kołodziejczyk

Artur Kołodziejczyk

Jest filozofem i teologiem. Doktoryzuje się w Katedrze Filozofii Współczesnej Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie przygotowuje rozprawę doktorską o wpływie Holokaustu na powojenną filozofię Boga i człowieka w ujęciu Hannah Arendt i Hansa Jonasa.

W ramach stażu naukowo-badawczego, otrzymanego od Rządu Państwa Izrael, pracował przez rok jako badacz na Uniwersytecie w Tel Awiwie, gdzie prowadził badania związane ze swoim doktoratem oraz zajęcia dydaktyczne ze współczesnej filozofii polskiej. W 2019 r. został uczestnikiem projektu „Prom” Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na staż naukowy w The New School w Nowym Jorku.

Od 2013 roku jest członkiem Collegium Invisibile. W swoich badaniach, w ramach odbytego projektu tutorialnego, zaproponował zupełnie nowy paradygmat – „teologię spotkania”, polegającą na włączeniu dialogiki w nurt filozofii religii. Interesuje się filozofią współczesną, a zwłaszcza egzystencjalizem, dialogiką, filozofią polityki i tzw. „filozofią i teologią po Zagładzie”.

Jest absolutnym fanem muzyki George’a Ezry. Jednym z jego marzeń jest napisanie poczytnego reportażu – ma już nawet pewien pomysł na temat. Uwielbia plaże na Półwyspie Helskim. Mieszka w Łodzi, ale nadal tęskni za Izraelem, do którego chce kiedyś wrócić i to na znacznie dłużej.