Aleksandra Bartosik

Absolwentka Kolegium MISMaP UW, Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu w Kopenhadze i Cavendish Laboratory na Uniwersytecie w Cambridge. Naukowo interesuje się nanotechnologią DNA, układami mikroprzepływowymi i agregacją białek.
Była team liderką najstarszej polskiej drużyny w konkursie iGEM 2014 (International Genetically Engineered Machine) organizowanym przez Massachusettes Institute of Technology. Pracowała w Novo Nordisk Fonden Danish Stem Cell Center. Jest absolwentką programu mentorskiego Novo Nordisk Pharma i Roche Biotech Leaders Academy, stypendystką Danske Bank Invest Fund i członkinią stowarzyszenia PharmaDanmark.
Popularyzatorka nauki, współautorka przewodnika po biologii syntetycznej w Centrum Nauki Kopernik „Geny i Maszyny” i publikacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Biologia Syntetyczna. Możliwości i wyzwania”. Pasjonatka biobiznesu w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości UW i prelegentka BoostBiotech Polska.
Jej hobby to nurkowanie, grafika, podróże, jazda na deskorolce i nauka języków obcych. Ciekawa wszystkich i wszystkiego.